Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
» jesteś tutaj: » BLOG

Witamy na naszym blogu poświęconym ubezpieczeniom OC

Ubezpieczenie OC działalności gospodarczej
Kategoria: OC ogólne
Jest to chyba najczęściej spotykane ubezpieczenie OC. Ale co to tak naprawdę jest? 
Nazwa wskazywałaby na ubezpieczenie, które chroni każdego przedsiębiorcę przed roszczeniami z tytułu jego odpowiedzialności cywilnej. I, niestety, jest bardzo myląca.
Dlatego w naszej praktyce zawodowej posługujemy się raczej terminem OC ogólne. Albo z angielska GTPL Insurance (General Third Party Liability ), PL Insurance (Public Liability), albo, posługując się z kolei terminologią amerykańską, która być może najlepiej oddaje sedno sprawy - CGL czyli Commercial General Liability Insurance.

Jest to podstawowe ubezpieczenie OC ogólne podmiotów gospodarczych w związku z prowadzeniem ich działalności i posiadaniem mienia. Podstawową cechą jest ochrona ubezpieczeniowa ograniczona do szkód osobowych i rzeczowych.
Innymi słowy - brak jest ochrony dla tzw. czystych strat finansowych - czyli szkód nie wynikających z uszczerbku na zdrowiu, śmierci lub utraty, zniszczenia rzeczy. 
W związku z tym jest to produkt, który zapewnia wystarczającą ochronę dla działalności gospodarczej w której podstawowym ryzykiem jest wyrządzenie szkody osobowej i rzeczowej. Na przykład - tak jak na zdjęciu - dla lodziarni czy restauracji. 
data publikacji: 2016-08-31 13:13:43